Kilka słów o mnie i o blogu

Czytanie mapy mnie uspokaja. Czasem na wieczorną lekturę wybieram mapę zamiast książki. Mapa Bieszczadów, Chin czy Stanów Zjednoczonych – nie ważne. Wszystkie są tak samo wciągające. Kilometrów przejechanych palcem po mapie nie sposób zliczyć. Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi i 80 dni dookoła świata byłoby mało. Półki zaczynają uginać się pod ciężarem przewodników.

Planowanie i marzenia o bliższych lub dalszych wyjazdach to dla mnie kojąca przyjemność. Szczęśliwie cząstkę tych marzeń udało się zrealizować i mam nadzieję, jeszcze niejedno przede mną.

Równie dużo przyjemności co planowanie, sprawia mi opowiadanie o tych wycieczkach i podróżach, które udało się zrealizować – stąd blog. Jeśli komuś się przyda, to będę się cieszyć.

Historie podróżników, którzy rzucili wszystko i ruszyli w drogę, są dla mnie ogromną inspiracją. Ale moje opisy wyjazdów to typowe relacje turystki – z terminem zamkniętym w ramach dostępnego w danej chwili urlopu wypoczynkowego, szacunkiem budżetu i planem zwiedzania. Na spontaniczne podróże może jeszcze przyjdzie czas.

Zazwyczaj jeździmy we dwójkę – ja z mężem. Rzadziej w większej ekipie – z rodziną albo znajomymi. Jak na parę z zapałem do podróżowania trafił nam się natomiast wyjątkowo nieturystyczny pies – nie lubi daleko chodzić, nie pływa i ma chorobę lokomocyjną. Za to chętnie odbywa podróże palcem po mapie z perspektywy swojego posłania. ;]

 

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie:

blogturystki@gmail.com 

wroonie.oko@gmail.com

Ania

 

W drogę! ;]

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s